Airbnb İle Para Kazanma Nasıl Yapılır?

Maaşlı olarak çalıştığınız işin geliri sizin için yeterli gelmiyor mu? Borçlarınız bir dağ haline geldiyse bu borçlarınızdan kurtulmaya mı çalışıyorsunuz. Öyleyse size şunu soralım. Evinizde sık sık girmediğiniz bir odanız ya da sık sık şehir dışına çıktığınız bir yaşam alanınız var ise o zaman size müjdemiz var. Airbnb ile para kazanma nasıl yapılır? Airbnb ile nasıl para kazanacaksınız? öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin.

Kısa süreli kiralama hizmeti olan Airbnb ile sorunlarınızı çözüp, para kazanmanızı sağlayacağız. Bugünkü yazımızda bu hizmeti kullanarak evinizin belirli bir kısmını ya da tamamını kiralamanın risklerini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Airbnb ile para kazanma adımlarından sizlere bahsetmek istiyoruz.

Kiraya vereceğiniz yeri hazırlayın!

Öncelikle kiraya vereceğiniz alanı ve ne kadar kiraya vereceğinizi belirleyin. Evinizi Airbnb’de listelerken herhangi bir ücret ödemek zorunda değilsiniz. Fiyat belirlemesi yaparken çevrenizde ki evlerin kira maliyetini gözden geçirin. Temizlik, faturalar ve vergiler gibi masrafları belirleyerek fiyata yansıtın. Airbnb’nin de ev sahiplerinden %3 ve %5 oranında komisyon aldığını aklınızdan çıkarmamalısınız.

Müşteri memnuniyetiniz için mekanınızla ilgili doğru bilgiler vermeli ve misafirlerle de iyi iletişim kurmalısınız. Kiraya vereceğiniz yerin temiz olduğundan ve temel gereksinimleri karşıladığından emin olmanız gerekir. Kiraya vereceğiniz yeri iyice temizleyerek düzenleyerek ışıklı ortamda fotoğraf çekmelisiniz. Eğer bir eviniz varsa Airbnb pek çok şehirde mekanınıza ücretsiz olarak fotoğrafçı gönderip yaşam alanınızda fotoğraf çekin.

İzin alın ve Vergi Ödeyin

Yaşadığınız yerde Airbnb listelemesi yapmadan önce izin almalısınız. Eğer kirada oturuyorsanız da kendi ev sahibinizin rızasını alın. Aynı zamanda bir işletme belgesi almalı ve vergi ödemeniz gerekir.

Kişisel Güvenliğe Önem Verin

Evinizi bir yabancıya kiralarken dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer evinizde olmayacak bir dönemde yaşadığınız yeri kiraya veriyorsanız fiziksel şiddete uğrayabilirsiniz. Maddi veya manevi değeri olan tüm eşyalarınızı saklayacağınız bir yer bulmanız gerekiyor. Eğer evinizin bir bölümünü kiralıyorsanız işler değişiklik gösterebilir. Misafirleriniz gelmeden sabıka kaydını tutmak önemli olmasa da internetten bu kişiyle ilgili bilgi edinebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evde Masal Anlatarak Para Kazanma Nasıl Yapılır?

Sigorta Önemli

Sigorta önem arz eder. Airbnb, pek çok ülkede eşyalara verilen hasarları sigorta ile karşılasa da çalınan malları koruyamaz. Kendi yaptıracağınız ev sigortasının eşyaları koruyacağından emin olmanız gerekiyor. Hangi misafirin hasara sebep olduğunu fark edebilir ve hakkınızı arama imkanını bulabilirsiniz. Eşyalarınıza verilen her zararı fotoğraflayabilirsiniz.

Hızlı bir şekilde büyüyen ekonomi sayesinde yıllar önce kimsenin aklına gelmeyecek olan bu ek gelir yöntemi sayesinde siz de gelir elde edebilirsiniz. Ve eğer riske girmeyi göze alırsanız yılda fazladan binlerce TL kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir