Ek Gelir Tavsiyeleri

Ek gelir tavsiyesi, ek gelir türleri. Para kazanmak, girişimci ve azimli insanlar için amaç değil, araçtır. Bu nedenle para kazanmanın sırlarını bilen insanlar, hayatlarını para kazanmak için harcamak zorunda kalmazlar. Ek gelir tavsiyeleri sunduğumuz bu yazımızda, sizlere faydalı olabilecek muhtelif yöntemleri sunacağız. Bu yöntemler sayesinde sizler de az çabayla ek para kazanabilirsiniz.

Pasif Gelir Nedir?

Ek gelir konusunda en sık tercih edilen yollardan birisi, pasif gelir yöntemlerine başvurmaktır. Pasif gelir, gelir elde etme konusunda efora gerek duyulmayan kazanç çeşididir. Tabi öncesinde bu gelir için gerekli unsuru elde etmek için efor sarf etmeniz gerekmektedir. Sonrasında ise aktif olarak katılmadan kazancınızı alabilirsiniz. Kiraladığınız bir araçtan ya da evden elde ettiğiniz geliri bu yönteme dahil etmekteyiz. Bir eviniz varsa, onu kiraladıktan sonra herhangi bir çaba sarf etmeden her ay düzenli bir gelir elde edebilirsiniz.

Ek gelir tavsiyeleri konusunda pasif gelir yöntemlerinden en kolay olanı, web sitesi açmaktır. Herhangi bir alanda web sitesi açtıktan sonra dilerseniz içerisine yazılar ekleyin dilerseniz de yazılar çekin. Aradan geçen birkaç hafta ya da ay sonrasında, reklam gelirlerinden ek kazanç elde edebilirsiniz. Daha sonrasında site için efor sarf etmeden de gelir elde edebilirsiniz. Hatta sitenin değeri sizin için tatmin edici seviyeye ulaştığı zaman siteyi satışa çıkarabilirsiniz.

Tabi tek bir siteyle elde edebileceğiniz kazanç sizi tatmin etmeyebilir. Bu nedenle birkaç site açmak her zaman daha avantajlıdır. Herhangi bir web yazılım altyapısına sahip olmadan WordPress üzerinden sadece alan adı ve hosting için para ödedikten sonra ücretsiz olarak site açabilirsiniz. Hem de sınırsız!

Ek olarak, Bitcoin piyasasını takip ederek burada hızla yükselen coinleri yakın takibe alabilir ve sonrasında coin alımı yaparak efor sarf etmeden para kazanabilirsiniz. Aynı şekilde bir YouTube kanalı açarak buraya telifsiz videolar eklemek de ek gelir kazanma konusunda şansınızı artırabilir.

Ek Gelir Tavsiyeleri

Aktif Gelir Nedir?

Ek gelir tavsiyeleri konusunda başvurabileceğiniz alanlardan birisi de aktif gelir yöntemidir. Bu yöntemde ise, doğrudan çaba harcamanız gereken işler yer almaktadır. Bir web sitesi açarak uzun vadede para kazanmaktansa hemen sıcak para elde etmek istiyorsanız, sabrınızı değil yeteneklerinizi konuşturmanız gerekir.

Dünyada belirli -ayakaltı- işleri yapan insanlara “amele” tabiri yakıştırılmaktadır. Bu tabirin hoş karşılamayabilirsiniz ancak konumuz bu değil. Zira burada ek gelir tavsiyeleri hakkında fikirler sunuyoruz. Bu “amele”lerin dijital ortamdaki karşılığı ise freelancer olmaktır. İnsanların ihtiyaç duydukları alanlarda, onların ayak işlerini yapmanız gerekir. Bir gerçeği itiraf edelim: Freelancerlar olmasa, dijital sektörler bir adım dahi ileri gidemez. Zira dijital sektörün KOBİ’leri, bu insanlardan güç alır.

Logo tasarımı, makale yazımı, web yazılım, seslendirme, video editi, grafik tasarım ya da diğer alanlarda herhangi bir yeteneğiniz varsa, Freelance sitelerine ya da forum sitelerine göz atabilirsiniz. Burada, evden çalışarak ek kazanç elde edebileceğiniz birçok iş ilanı yer almaktadır. Eğer yeteneğiniz varsa, bu işlerden aylık asgari ücretin üzerinde bile ek gelir elde edebilirsiniz. Hem de günde birkaç saatlik çalışmayla!