En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

En İyi Kişisel Gelişim Kitapları. Öncelikle biraz kişisel gelişimi tanımlamakta fayda vardır tabi ki birçok kişi bunun nedenini bilmesi ve uygulamasının mutlaka faydasını görmüştür. Olması bizlere bu konuda olumlu sonuçlar almamızı sağladığı için bilmekte ve uygulamakta mutlaka bilinerek anlayarak uygulamak gerekir. Birçok kitaplar bu konuda bizleri aydınlatırken aynı zamanda daha güzel ve olumlu bir hayat yaşamamızı sağladığını göz ardı etmemek gerekir.

Kişisel Gelişim Kitapları Önerisi


Kitapların kişisel gelişim üzerinde olumlu olarak etkisini düşünürsek okuyarak öğrenmenin de kolay bir yöntem olduğunu kabul etmek gerekiyor. Okumanın her zaman kişinin, kişilerin yeni bilgiler edinmesi, öğrenmesi için faydası tabi ki tartışılmayacak boyutlardadır öğrenmenin asla yaşı olmadığını unutmamak gerekir.
Kişisel gelişimin öncelikle kendimizi geliştirmek olduğunu kabullendiğimiz zaman kişisel gelişim kitaplarından alacağımız yardım ile daha olumlu yaşayarak. Hayatımızı anlam kazandıracağımızı birçoğumuz bilmekteyiz ve bunu yöntemler bizleri aydınlatacağını bilerek uygulamanın da etkisi tartışılmayacak boyutlar kazanmaya başlar.
Sizlere zaman içerisinde en iyi kişisel gelişim kitapları hakkında açıklama ve bilgi aktarmaya çalışacağız.


1: İkna’ın psikolojisi yazarı Robert B. Chaldini ikna konusu her insanın aynı yeteneğe sahip olmadığı bir yetenektir bu kitap aynı zamanda birçok satış, pazarlamacı ve reklamcıların çok sık kullandığı kitaplar arasında yer almaktadır. Bilimsel verilere dayalı yazılmış olan kitap sizlere bu konu hakkında oldukça faydası olacaktır.


2: Evrenden torpilim var Aykut Oğut kendi yaşadıklarından yola çıkarak ve başardığı girişimleri aktararak bizlere öğretici ve eğlenceli bir dil ile aktardığı kitabın okunmasını tavsiye ederiz.

En İyi Kişisel Gelişim Kitapları


3: Eşitler evi Üstün Dökmen tüm sorunların evde eşit şekilde uygulanması ve asla kimsenin bir diğer aile ferdinden üstün olmadığını gözler önüne seren bu kitapta herkes birbirine saygılı ve eşit ise daha mutlu bir hayat yaşanıldığını vurgulamaktadır. Öfkenin oluşmasında ki nedenler ve bunlar ile nasıl başa çıkılması gerektiği yöntemleri ile aydınlatan bir kitap olarak okunması tavsiye edilmektedir.

Kişisel Gelişim Kitapları Oku


4: Aklını en iyi şekilde kullan yazarı Tonu Buzan aynı zamanda bir psikolog, şair, eğitimci olarak yazdığı kitapta beynimizi bir bütün olarak kullanma yöntemleri. Sadece beyin sol ya da sağ olarak değil alt, üst kısımlarını kullanabilme teknikleri hafızamızı daha kuvvetli olması için teknikler ile aydınlatmaktadır.


5: İnsan olma yolculuğu Osho yirminci yüz yılın değişmez yazarın kitabında bizlere bencillikle cömertliğin nefret ile sevginin kırgınlık ile bağışlamanın hayatımızdaki zorlukları. Bu yöntem ile yenmemizi anlatan ve bunu nasıl dönüştürebileceğimizi anlatan kişisel gelişim kitapları arasında yer almaktadır.


6: Güçlü hafıza Ahmet Yıldız yazarın bizlere beynimizi etkili kullanma yöntemleri ve neler yapabileceğimizi vurgulamaktadır aynı zamanda beyin yapısı hafıza gücünü tanıtarak nasıl kullanmanın bizlere faydası olacağı konusunda bilgi aktarmaktadır.

Kisisel Gelisim

7: İnsan mühendisliği kitap ismi ile çok farklı bilgi ve içeriklere sahip olarak yazılmıştır. Kişisel gelişim ve modern eğitim hakkında açıklamaları ile en çok beğenilen kitaplar arasında yer almaktadır.


8: Ben kazanmadan bitmez Bircan Yıldırım sosyolog öğretmen olarak kişisel gelişim ile neler yapabileceğinizi açıklayan. İnsanın bulunduğu durum ve hallerden nasıl kişinin kendisini en yüksek potansiyele çıkartacağını olumlu olan düşüncelerimizin hayatımızda ki etkisini anlatmaktadır. Yanlış ve olumsuz bakışımız ile düşüncelerimizden kurtulmayı anlatan aynı zamanda diğer kitapları ile yol gösterip. Aydınlatan son dönemlerin en çok okunan kitapları arasında yer almaktadır.


En İyi Kişisel Gelişim Kitapları. Her gün daha da artarken aynı zamanda okuduklarımızı uygulamanın da bizlere faydasını unutmayarak daima hatırlamanın ve bilincimizi olumlu olarak yönlendirmenin de etkisini göz önüne almak gerekir

One thought on “En İyi Kişisel Gelişim Kitapları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir