Kişisel Gelişim Kitapları PDF

Kişisel Gelişim Kitapları PDF

Kişisel Gelişim Kitapları PDF. Kişisel gelişim kitapları bireye; analitik düşünme, hareket etme, başarıya odaklanma ve motivasyonu yüksek tutma gibi beceriler kazandırmayı amaçlayan kitap çeşididir. Bu nedenle özellikle de girişimci olmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu kitaplar hakkında ilk olarak birkaç soruya cevap verelim ve sonrasında kişisel gelişim kitaplarını PDF olarak nereden bulabileceğinizi belirtelim.

Kişisel Gelişim Kitapları Yararlı mıdır?

Bu sorunun cevabı kısmen evet kısmen hayırdır. Zira günümüzde kişisel gelişim kitapları, neredeyse herkes tarafından yazılabilecek kadar basitleştirilmiştir. Bu durumda sosyal medya fenomenleri ve imla kurallarını bilmeyen insanlar dahi kişisel gelişim kitabı yayınlar hale gelmiştir. Kaliteli kişisel gelişim kitaplarını bulmak ise hem tecrübe hem de tavsiye gerektiren bir iştir. Eğer kişisel gelişim kitapları konusunda yeteri kadar bilginiz yoksa ve daha önce pek kişisel gelişim kitabı okumadıysanız, başlangıçta sorunlar yaşayabilirsiniz.

Eğer alanında uzman ve gerçekten iyi bir eğitim almış yazarların kişisel gelişim kitaplarından yararlanırsanız; farklı bakış açıları kazanabilir, farkında olmadığınız tehlikeleri görebilir, başarıya giden yolda sizi engelleyen sorunları görebilir ve zaman yönetimi konusunda tavsiyeler alabilirsiniz. Bu konuda kişisel gelişim kitapları oldukça önemlidir ve herkesin faydalanması gerekmektedir.

Kişisel Gelişim Kitapları PDF
Kişisel Gelişim Kitapları PDF

Kişisel Gelişim Kitaplarından Faydalanmak

Birçok insan, kişisel gelişim kitaplarının sihirli değnek etkisi yaratacağını düşünür ve bu umutla satın alır. Ancak kişisel gelişim kitapları size bir şey katmaz. Sizde olan gizli cevheri ortaya çıkarır. İşin kalan kısmı ise farkına vardığınız bu cevheri kullanmaktır. Eğer farkındalık oluşturulan konularda herhangi bir çaba göstermezseniz, sadece motivasyonu yüklü bir kitap okumuş olursunuz ve bu nedenle kişisel gelişim kitabından tam olarak faydalanamazsınız. Kişisel Gelişim Kitapları PDF

Kişisel gelişim kitaplarından tam anlamıyla faydalanmak istiyorsanız yapmanız gereken temel husus, bu kitapların size vermek istediği mesajı tam anlamıyla kavramaktır. Her kitap bir mesaj verir ve kişisel gelişim kitaplarının verdiği mesajın konusu, gelişim konusunda yaşadığınız sorunların kaynağıdır. Size çözüm üretir ancak bu çözümü kullanım kullanmamak tamamen size kalmıştır. İşlerinizde başarılı olmak, sınavdan yüksek almak ya da sosyal ortamlarda daha girişken birisi olmak istiyorsanız bu kitaplar “ne yapmamanız gerektiğini” söyler ve “ne yaparsanız faydalı olabileceğini” anlatır. Kısaca hatalarınızı söyler ve bu hataların çözümlerini üretir.

Kişisel Gelişim Kitapları PDF

Eğer PDF formatında kişisel gelişim kitapları arıyorsanız, Facebook’ta yer alan kitap paylaşım gruplarına girebilirsiniz. Burada bulamayacağınız kitap neredeyse yoktur zira her gün onlarca kitap paylaşılmaktadır ve arşivde binlerce kitap bulunur. Ek olarak PDF Drive web sitesi üzerinden de kişisel gelişim kitaplarını ücretsiz bir şekilde indirebilir ve her yerde okuyabilirsiniz.

PDF formatındaki kitapların en büyük avantajı, onları tek bir telefondan okuyor olmanızdır. Binlerce kitabı yanınızda taşıyamazsınız ancak tek bir telefonda binlerce PDF formatında kitap taşıyabilirsiniz. Bu neden kişisel gelişim kitaplarının PDF formatlarından faydalanmak oldukça yararlıdır.

Kişisel Gelişim Kitapların
Eğer hangi kitaplardan başlayacağınızı bilmiyorsanız, ilk olarak Ahmet Şerif İzgören’in ya da Doğan Cüceloğlu’nun kitaplarından faydalanabilirsiniz. “Avucunuzdaki Kelebek”, “Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır”, “Zorluklara Karşı Kendini Ateşle”, “Dikkat Vücudunuz Konuşuyor” ve daha birçok kitabı internet üzerinden rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Ek olarak; Robin Sharma, Osho, Daniel Goleman, Dale Carnegie, Stephan Covey, Mark Manson, Malcolm Gladwell ve Joe Navarro gibi yabancı kişisel gelişim kitabı yazarlarından da faydalanabilirsiniz. Bu gibi yazarlar, günümüzde her yerden biten yazarlara göre sizlere sadece motivasyon aşılamaz, aynı zamanda zorluklarla nasıl başa çıkabileceğinizi “kendi yaşamlarından yola çıkarak” anlatırlar.

One thought on “Kişisel Gelişim Kitapları PDF

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir