Gelişim Fikirleri

Gelişim Fikirleri değişim, çift yönlü bir süreç olarak bilinmektedir. Gelişmek ise bu sürecin pozitif tarafında yer alabiliyor olmaktır. Gelişim fikirleri ise, gelişmek isteyenler ya da diğer tabirle değişimin pozitif tarafında yer almak isteyenler için altın değeri taşıyan fikirler olarak bilinmektedir. Hangi alanda olduğu gerçekten önemsizdir. Zira işlerinizde, arkadaşlık ilişkilerinizde ya da kişisel olarak gelişim elde etmek istiyorsanız, belirli tavsiyelere mutlaka kulak kabartmanız gerekmektedir.

Benzer İçerikler

  1. Kişisel Gelişim Fikirleri

    Kişisel Gelişim Fikirleri.

  2. Finansal Gelişim Fikirleri

    FinansalGelişim Fikirleri

Gelişim İçin Altın Kural: Planlı Olmak

Eğer gelişmek istiyorsanız mutlaka ama mutlaka emek harcamanız gerekmektedir. Ne yazık ki kimsenin elinde bir sihirli değnek yok ve tek bir sözcükle istediklerimize erişemeyiz. Yani emek harcamak ve acı çekmek bu durumda kaçınılmazdır. Zira kaslarımız bile yırtılarak ve acı çekerek gelişmektedir. Aynı zamanda emek harcarken bazı durumlarda da bizi yavaşlatan ancak bize zevk veren şeylerden vazgeçmeniz gerekebilir. Örnek olarak; eğer bir siteniz varsa ve kazanç oranı düşükse o siteye daha fazla vakit ayırmanız gerekmektedir. Ancak bu durumda, en sevdiğiniz ve gününüzün büyük bir bölümünü harcadığınız video oyunundan vazgeçmeniz gerekmektedir. Gelişmek ya da olduğunuz yerde saymak, işte bu noktadaki seçiminize bağlı olarak değişmektedir.

Gelişim Fikirleri

Gelişim fikirleri arasında en önemli fikir, düzenli olmaktır. Peki hangi alanda? Hiç fark etmez! İster arkadaşlık ilişkilerinizde isterseniz de işlerinizde… Belirli bir programa sahip olmak, gelecekteki ilerlemenizi de tahmin edebilmeyi kolaylaştırır. Yine kas örneği üzerinden gidelim: Eğer yağ torbası gibi görünüyorsanız ve bu durumdan sıkılıp kas yapmak istiyorsanız, her gün düzenli olarak çalışmanız gerekir. Örnek olarak günde 3 set halinde 15 şınav ve 10 barfiks çekerseniz, ayın sonundaki gelişmeyi az da olsa görebilirsiniz. Yani sadece 30 dakikalık bir çalışma sonucunda, vücudunuzda bir değişme görebilirsiniz. Unutmayın; kayayı yontan şey suyu gücü değil, devamlı olarak akıyor oluşudur.

Motivasyon Önemlidir!

Gelişim fikirleri konusunda size verebileceğimiz tavsiyelerden bir diğeri de motivasyonunuzu her zaman sağlam tutmanız gerektiğidir. Motivasyon kısaca bir işi yaparken gerek duyduğumuz içsel güç olarak tanımlanabilir. Eğer o güçten yoksunsanız, ne yazık ki işlerinizi severek yapamaz ve diğer insanlardan farklı olamazsınız. Peki ne yapmak gerekir?

Morivasyon artırmak için tavsiyeler içeren diğer yazılardan faydalanabilirsiniz. İşlerinizde bir adım ileride yer almak istiyorsanız, o adımı atacak ayaklarınızın bu güce sahip olduğundan emin olmalısınız.

Gelişmek isteyenler için sunduğumuz fikirler arasında bir diğer altın fikir de, işleri her zaman bölümlere ayırmaktır. Ev ödevleriniz birikmişse, onları ders ders ayırırsınız. Böylece ufak lokmaları yutmak daha kolay olur. Planlı olmak ve motivasyonunuzu dik tutmak sizi çalışmaya hazır hale getirir. Bütünü parçalara ayırmak ise, çalışırken eforunuzu gereksiz yere harcamanızı engeller. Bu sayede gelişmek sizin için kaçınılmaz bir hale gelir.

Gelişim fikirleri arasında son tavsiyemiz, her zaman çıtayı yükseltmektir. Zira hep aynı doz, sizi hissiz kılar. Günde 10 şınav çekiyorsanız 1 haftanın sonunda bunu 15’e yükseltmeniz gerekir. İşlerinize ayırdığınız zamanı da kademeli olarak artırırsanız, bu süre size hep aynı gibi gelir ancak gelişiminizi hızlandırmış olursunuz. Gelişmek işte bu kadar kolay!