En İyi Finansal Gelişim Kitapları

En İyi Finansal Gelişim Kitapları

En İyi Finansal Gelişim Kitapları
İknanın Psikolojisi (Robert B. Cialdini)
Bu kitap, hayatın her alanında ikna etme ve ikna olma sürecini anlatır. Cialdini bu eserinde pazarlamada, aşkta, iş hayatında, günlük yaşantıda ikna becerisine sahip olmayı oldukça anlaşılır bir dille aktarmaktadır. Robert B. Cialdini, kendi yaşam deneyimlerinden ve laboratuvar deneylerinden yola çıkarak bu kitabı kaleme almıştır.

Finansal Gelişim


Zengin Olma Bilimi (Wallace D. Wattles)
Zengin olmanın da geometri ve fizik gibi bir bilimi vardır. Zengin olma sürecine hakim olan yasalar vardır. Bir kişi bu yasaları öğrenip uygulursa matematiğin kesinliği gibi zengin olacaktır.
Zengin Olma Bilimi, günümüzün zenginlik ve başarı hareketinin altında yatan gizemi ortaya çıkarıyor. İçeriğinde yer alan pratik adımları uygularsanız, zengin olmayı garantilemiş olursunuz. Bu eser ayrıca Rhonda Byrne’ın ‘The Secret’ isimli kitabına da ilham kaynağı olmuştur.

Benzer İçerikler

  1. EK GELİR FİKİRLERİ


Zengin Baba Yoksul Baba (Robert Kiyosaki)
Özellikle günümüzdeki dünyada zengin olmak için yüksek bir gelire sahip olmanız gerektiği düşüncesi yıkan bu eserde okullarda öğretilen parayla ilgili bilgilere neden inanılmaması gerektiği veya çocuklara para ile ilgili neler öğretilmesi gerektiği gibi konuları ele alınıyor. Robert Kiyosaki’nin bu kitabı en iyi kişisel finans kitaplarından biridir.


Artık Zen-ginim (Aykut Öğüt)
Yazara göre hayatın sırrı “Bu hayata ZENgin olmak, ZENgin yaşamak için geldiniz!” cümlesinde saklıdır. 2005 yılında kendisi garsonluk, eşi ise yoga hocalığı yapan Aykut Öğüt, eşiyle birlikte Los Angeles’da 50 metrekarelik bir evde kalmaktaydı. Bu kitaba başladığı zamanlarda ise 9 ay süren bir Hawaii gezisine çıkmışlardır. Yazar kısa sürede fakirlikte zenginliğe geçmiştir. Kendi yaptıkları hataları, onları fakirlikte tutan şeyleri ve zenginliğin sadece paradan ibaret olmadığı gibi konuları kitabında anlatmıştır.

Finansal Gelişim


Dostum Para (Phil Laut)
Kitaba göre para, düşmanı veya esiriyle birlikte değil kendisiyle dost olanlarla birliktedir. Bu eserle birlikte ekonomik özgürlüğünüzü kazanacak ve yaptığınız işten zevk alarak para kazanacaksınız. Yazar Phil Laut, çaresizlik, suçluluk duygusu ve korku gibi para kazanmanıza engel olan durumlardan nasıl kurtulacağınızdan bahsediyor. Para kazanmak şaşırtıcı, eğlenceli ve yaratıcı bir yoldur. Para ile dost olduktan sonra paranızı artırmanın tek sınırının hayal gücü olduğunu fark edeceksiniz.

Finansal Okur Yazarlık Kitapları


Zengin Baba’nın Yatırımcılık Kılavuzu (Robert T. Kiyosaki)
Yatırım yapmanın herkes için farklı bir anlamı vardır. Yoksullar, orta halliler ve zenginler için farklı yatırımlar vardır. Bu kitap, zengin yatırımcı olmak ve zengin yatırımlar yapmak isteyenler için yol gösteren bir kılavuzdur. Ayrıca eserde yatırım riskini nasıl azaltacağınızı, nasıl üst düzey yatırımcı olabileceğinizi, 10 yatırım kuralını ve kazanç gelirinizi portföy gelir ve pasif gelire nasıl dönüştürebileceğinizi öğreneceksiniz.


Nakit Akışı Ölçüm Çeyreği (Robert Kiyosaki)
Bu kitapta bazı yatırımcıların az risk alarak aşırı para kazanırken ötekilerin neden para kazanamadıklarını, çalışan bir insan olmakla iş sahibi olmak arasındaki farkı, çalışan insanların çoğunun bir işten diğerine sürekli yer değiştirirken bazılarının kendi işini kurmak için neden mevcut işinden ayrıldığını öğreneceksiniz.


Milyoner Aklın Sırları (T. Harv Eker)
Bazı insanlar kolaylıkla zengin olurken bazı insanlar da hayatları boyunca ekonomik problemlerden kurtulamaz. Bunun nedenini hiç merak ettiniz mi? Bu insanlar arasındaki fark zeka, yetenek, şans, sosyallik, çalışma alışkanlıkları, zamanlamada mı yoksa meslek seçimi, iş, eğitim ya da yapmış oldukları yatırımlarda mı?
Yazara göre yukarıdakilerin hiçbiri bunların arasındaki fark değil. Yazara göre sorunun cevabı geçmişteki şartlanmalarla zihnimizde yer edinen para haritalarıdır. Her insan, bilinçaltında kişisel bir para haritasına sahiptir. Bu harita kişinin parasal başarılarını belirlemekteki en önemli faktördür.

En İyi Finansal Gelişim Kitapları

2 thoughts on “En İyi Finansal Gelişim Kitapları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir